VIN Vilniaus Implantologijos Namai

Periodontito /parodontozės/ gydymas

Dažnas net nesusimąsto, kad net lengvas skausmas gali sukelti didelius nepatogumus ateityje. Nors periodonto ligą galima išgydyti, kuo ji labiau pažengusi, tuo gydymas sudėtingesnis ir daugiau kainuoja. Jeigu reguliariai lankotės pas odontologą ir liga pastebima anksti – pasekmių beveik nebūna.

– Protezavimui ir dantų laminatėms -20%

50% nuolaida konsultacija + gydymo planas tik 49 € / 98 €. Galioja implantacijai, kapoms, “visi dantys ant 4 implantų”, estetiniam plombavimui.

– Dantų balinimo akcija tik – 189 € / 269 €.

Procedūras atlieka:

Kaip prasideda periodontitas?

Dėl periodontito ligų kasmet milijonai žmonių nebegali drąsiai šypsotis, juos kankina nemalonus burnos kvapas ar net turi atsisveikinti su dantimis

Periodonto (dantenų) liga prasideda, kai bakterijos kaupiasi virš dantenų linijos ir tarp dantų, kur lengva jų nepastebėti. Šiame etape būna labai mažai simptomų.

Kai šios bakterijos dauginasi, jos išskiria toksinus, dėl kurių dantenos atšoka nuo danties ar  jį atlaisvina, tuomet atsiranda daugiau vietos kauptis apnašoms ir bakterijoms.

Plintant, pasiekiamos ir dantų šaknys, kur nebeįmanoma pasiekti bakterijų valant įprastais dantų šepetukais ar siūlais. Tokioje stadijoje prasideda periodontitas ir dantį reikia skubiai gydyti.

Požymiai, kad metas apsilankyti pas periodontologą:

/  Jūsų dantenos yra raudonos, patinusios arba kraujuoja, ypač valantis dantų šepetėliu ir siūlu. Tai dažnai yra pirmieji ir labiausiai paplitę požymiai, kad jūsų dantenose yra atsiradę bakterijų.

Jus kamuoja blogas kvapas iš burnos arba rūgštus ar nemalonus skonis. Bakterijų susikaupimas ir toksinų bakterijos gali sukelti blogą kvapą arba rūgštų skonį, kuris nepranyksta net išsivalius dantis.

Jūsų dantenos nyksta arba yra gilios kišenės tarp dantų ir dantenų.

Jūsų dantys krypsta arba tampa laisvi.

Jūs pastebėjote kandimo metu keistus pojūčius. Kai dantys tampa laisvi, jie gali sukelti skirtingus burnos struktūros pakitimus ar nepatogų kramtymą.

Jums skauda, kai valgote. Kai bakterijos sukelia infekciją aplink danties šaknį, kramtymas gali sukelti spaudimą, dėl kurio atsiranda dantų ir dantenų skausmas.

Jūsų dantys yra jautrūs temperatūros pokyčiams. Kai dantenos atsitraukia  nuo danties, šaknys tampa labiau pasiekiamos ir jūsų dantys gali tapti labai jautrūs temperatūros pokyčiams.

Jūsų šeimoje buvo sergančių periodonto ligomis. Jei turite šeimos narį, ypač tėvus, senelius ar brolius/seses su dantenų ligomis, turėtumėte apsilankyti pas periodontologą.

Jūs rūkote arba rūkėte. Rūkymas sumažina deguonies patekimą į dantenas bei išorinius audinius, todėl burnoje atsiranda terpė kurioje nebekovojama su bakterijomis. Taip atsiranda dantenų ligos.

Jūs sergate cukriniu diabetu. Bakterijos, kurios sukelia dantenų ligas, kyla dėl cukraus kiekio burnoje, o žmonių, sergančių cukriniu diabetu, seilėse yra didesnis cukraus kiekis. Be to, cukrinis diabetas taip pat gali sutrikdyti kraujotaką, reikalingą, kad dantenos būtų sveikos ir patikimos.

Jūs niekada nesilankėte pas periodontologą. Ligos kontrolės ir profilaktikos centrai teigia, kad pusė visų suaugusiųjų, kurių amžius yra 30 metų, turi tam tikrą dantenų ligą. Taigi, jei esate 30 metų ar vyresnis ir pastaruoju metu nebuvote pas periodontologą – turėtumėte užsukti kiek įmanoma greičiau.

Klinikos „Vilniaus implantologijos namai” klientų vertinimas:

Kainos

Periodontito gydymo kainos mūsų klinikos kainoraštyje

Populiariausių paslaugų kainos:

Vieno danties kiuretažas

39 €

Dantenų kontūro estetinė korekcija lazeriu

49 €

Visas kainas rasite mūsų kainoraštyje:

Finansavimo galimybės

Periodontito gydymo kainos mūsų pacientams visuomet gali būti draugiškos. Negalintiems sumokėti visos sumos, siūlome už gydymą atsiskaityti dalimis. Mūsų partneriai „Moki Lizingas“ padės įsigyti dantų laminačių paslaugą išsimokėtinai.

Kiti galimi finansavimo būdai:

/  Atsiskaitymas sveikatos draudimo lėšomis, kai pacientas yra sudaręs sutartį su draudimo bendrove.

/  Teritorinių ligonių kasų finansavimas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams.

Kokios yra periodonto ligos?

Periodontas yra audiniai supantys dantį – periodonto raiščiai, dantenos ir alveolės kaulas.

Labiausiai paplitusios periodonto ligos:

gingivitas,

periodontitas.

Gingivitas yra dantenų uždegimas, o periodontitas jau gerokai labiau pažengusi ligos forma, apimanti ne tik dantenų uždegimą, tačiau ir atraminių audinių nykimą.
Periodontitas apibrėžiamas kaip ilgalaikis dantenų ir kaulinio audinio, kurie palaiko dantis žandikaulyje, negrįžtamas pažeidimas.

Periodontitas parodontoze

Periodontitas gali būti:

ūmus arba 

/  lėtinis apikalinis periodontitas. 

Ūmaus apikalinio (viršūninio) periodontito atveju, gali būti jaučiamas maudimas ir skausmas. Lėtinis apikalinis periodontitas ilgą laiką gali nepasireikšti jokiais simptomais.

Periodonto ligomis – gingivitu ir periodontitu – gali sirgti tiek jauno, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Praktikoje pastebima, kad vaikai ir paaugliai dažniausiai susiduria su dantenų uždegimu, o vyresni asmenys atvyksta su progresavusiu dantenų pažeidimu (periodontitu). Jeigu pacientas nedelsia ir nelaukia paskutinės minutės, kai jaučiamas skausmas, labai kraujuoja dantenos ir ryškūs kiti požymiai, dantenų ligoms galima užkirsti kelią.

Koks yra periodontito gydymas?

Periodontito gydymas priklauso nuo pažeidimo lygio ir gali būti skirstomas į kelis metodus:

01

Pirminis nechirurginis

Dantų apnašos ir susidarę akmenys pašalinami profesionalios burnos higienos metu. Ši profilaktinė procedūra taip pat padeda išvengti ir kitų burnos ertmės susirgimų. Jeigu pacientas jaučia diskomfortą, dantenos gali būti nuskausminamos vietine nejautra. Tuomet visiškai nebejuntama jokio skausmo, o higienistas gali dar kruopščiau ir giliau išvalyti susiformavusius dantų akmenis ir minkštąsias dantų apnašas.

02

Antrinis chirurginis

Šios procedūros metu pašalinami giliai po dantenomis esantys infekuoti audiniai ir akmenys. Ši procedūra taikoma, kai dantenos yra labai atšokusios nuo danties ir po jomis susikaupusios apnašos ir dantų akmenys. Siekiant, kad pacientas jaustųsi komfortabiliai, dantenos nuskausminamos vietine nejautra. Chirurginės procedūros metu uždegiminės dantenos yra pakeliamos nuo dantų alveolės kaulo, o išvalius dantenas, jos vėl pritraukiamos prie dantų ir fiksuojamos siūlėmis.

03

Trečiasis palaikomasis

Trečiasis palaikomasis – audiniai supantys dantį (periodontas) po gydymo turi išlikti tvarkingi, be akmenų ir apnašų. Tai gali padėti užtikrinti tik nuolatinė taisyklinga burnos priežiūra ir reguliariai atliekama profesionali burnos higiena.

Kaip išvengti periodontito?

/  Norint išvengti periodontito ligų, būtina taisyklinga burnos higiena. Dantis reikėtų kruoščiai valyti du kartus per dieną dantų šepetėliu ir pasta, tarpdančius valyti tarpdančių siūlu, tam skirtais šepetėliais ar vandens irigatoriumi. Tinkamai neišvalius dantų, apnašos kietėja ir tampa akmenimis.

/  Mažiausiai kartą per metus reikėtų apsilankyti pas gydytoją odontologą profilaktiniam patikrinimui.

/  Reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir pašalinti susikaupusias apnašas ir dantų akmenis. Kiekvienam žmogui profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus. Procedūrų kiekis priklauso nuo akmenų kaupimosi intensyvumo, paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai, klinikinės situacijos burnoje.

/  Vartoti dantų jautrumą mažinančias priemones (specialius kremus ir pastas), jeigu jas paskyrė gydytojas.

/  Atsakingai laikytis visų gydytojo periodontologo ir odontologo rekomendacijų.

/  Nepamirškite, kad dantų apnašų kaupimąsi ir dantų akmenų susidarymą skatina ir žalingi įpročiai (rūkymas), saldūs maisto produktai, gaivieji gėrimai bei sisteminės organizmo ligos (pavyzdžiui, cukrinis diabetas).

/  Apribokite užkandžiavimą, nes jis sukuria pastovią rūgštinę terpę burnoje.

/  Jeigu pastebėjote pirmuosius periodontito simptomus – dantenų kraujavimą, gilias kišenės tarp dantų ir dantenų – nedelskite ir skubiai kreipkitės į gydytoją. Laiku pritaikytos prevencinės priemonės padės išvengti ligos progresavimo.

Mūsų klinika teikia paslaugas gyvenantiems užsienyje: iš anksto suplanavus vizitus, galime pagražinti Jūsų šypseną per dvi-tris dienas. Užsiregistruokite VIDEO konsultacijoms:

Profesionali odontologijos klinikos gydytojų komanda – Jūsų sveikų dantų pergalėms!