VIN Vilniaus Implantologijos Namai

Estetinis dantų plombavimas

Estetinis dantų plombavimas – mažiausiai invazyvi ir greičiausia procedūra siekiant tobulos šypsenos!

Tai – vienas pigiausių dantų restauracijos būdų, kai atstatomi pažeisti dantų audiniai bei įprasta jų forma. Po šios procedūros yra pagerinamas estetinis dantų vaizdas.

Akcija Straumann implantams 599 €799 €

– Visi dantys ant 4 implantų – 4599 € 

– Protezavimui ir dantų laminatėms -20%

Procedūras atlieka:

Atlikti darbai

Susipažinkite su mūsų odontologijos klinikos profesionalų atliktais darbais ir pacientų istorijomis.

Darbus atliko gydytoja Edita Budrienė:  

01

Estetinis plombavimas

Pacientė kreipėsi į kliniką dėl aptrupėjusių priekinių dantų kandamųjų kraštų bei norėjo koreguoti šoninių kandžių formą.

Atlikta: estetinis plombavimas – koreguota 6 priekinių dantų forma, atstatant nudėvėtus kandamuosius kraštus.

Prieš procedūrą

02

Estetinis plombavimas

Pacientė atvyko dėl netolygios dantų spalvos, atsiradusiais tamsiais tarpeliais prie dantenų, nudėvėtais kandamaisiais kraštais.

Atlikta: dantų balinimo procedūra bei 6 priekinių dantų estetinis plombavimas, atstatant nudėvėtus kandamuosius kraštus ir sumažinant tarpelius prie dantenų.

Prieš procedūrą

03

E-MAX bemetalės keramikos vainikėliai ir estetinis plombavimas

Pacientė kreipėsi dėl netenkinančio vaizdo prieš kelis metus daryto estetinio plombavimo.

Atlikta: 4 priekinių dantų protezavimas EMAX bemetalės keramikos vainikėliais, iltinių dantų anatominė forma ir funkcinis vedimas atkurti estetinio fukcinio plombavimo būdu.

estetinis plombavimas atikti darbai
Prieš procedūrą

Kas yra estetinis dantų plombavimas?

Estetinis plombavimas – dažniausiai naudojama minimaliai invazyvi estetinės odontologijos procedūra. Tai toks dantų atkūrimo metodas, kurio metu odontologas tiesiogiai burnoje atstato trūkstamus ar pažeistus danties audinius. Taip galima atstatyti nudilusius ar nuskilusius, taip pat pakeitusius spalvą bei ėduonies pažeistus dantis. Estetinio plombavimo metu dantims suteikiama gražesnė forma, išlyginamas dantų lankas bei uždaromi per dideli tarpai tarp dantų.

Vilniaus implantologijos namai

Kaip atliekamas estetinis dantų plombavimas?

01

Konsultacija

Prieš estetinio plombavimo procedūrą būtina atvykti į konsultaciją, kurios metu išsakysite visus savo norus bei lūkesčius. Gydytojas atidžiai apžiūrės visus jūsų dantis, sąkandį ir, įvertinęs visas rizikas bei komplikacijas, rekomenduos jums labiausiai tinkančius gydymo būdus. 

Konsultacijos metu taip pat įvertinamas procedūros sudėtingumas, t.y. restauruojamų dantų skaičius, pažeidimų dydis, būsimo plombavimo trukmė bei kaina. Vieno apsilankymo metu dažniausiai restauruojama iki 6 dantų, todėl jau po vieno vizito galima džiaugtis nuostabia šypsena.

02

Estetinis krūminių dantų atstatymas

Estetinio krūminių dantų atstatymo metu restauruojamos visos netektos, nukramtytos dantų anatominės struktūros – kauburai, vagelės, atkuriamas prarastas danties vainiko aukštis. Tai saugo dantis nuo nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo mažėjimui, nes taisyklinga dantų anatomija svarbi ne tik grožiui, bet ir kramtymo funkcijai palaikyti.

03

Estetinis priekinių dantų atstatymas

Procedūros metu naudojami labai aukštos kokybės, ypač geromis estetinėmis savybėmis pasižymintys šiuolaikiniai kompozitai, kurie leidžia juvelyriškai tiksliai sluoksnis po sluoksnio funkcionaliai ir estetiškai atkurti individualią priekinių dantų anatomiją, atkartojant ne tik idealią gamtos sukurtą formą, bet ir skaidrumą, opakiškumą, opalescenciją bei fluorescenciją – tai kritiniai veiksniai, siekiant, kad priekinių dantų restauracijos atrodytų išties estetiškai!

Kainos

Estetinio plombavimo kaina priklauso nuo:

/  kokiam kiekiui dantų reikalingas estetinis plombavimas bei

/  nuo procedūros sudėtingumo

Tačiau tai ilgalaikė ir patikima investicija, leidžianti išsaugoti natūralius dantų audinius, o puikus estetinis rezultatas leidžia džiaugtis akinančiai balta ir sveika šypsena, sustiprina pasitikėjimą savimi.

Estetinis plombavimas savo kaina yra pigesnis už estetinį protezavimą laminatėmis, laminatės yra brangesnis, tačiau ilgaamžiškesnis rezultatas. Plačiau apie estetinį protezavimą bemetalės keramikos laminatėmis skaitykite: dantų laminatės.

Estetinio plombavimo kaina variuoja nuo 179 € iki 299 €, priklausomai nuo pažeidimo dydžio bei situacijos sudėtingumo. Tikslų įkainį įvardins gydytojas odontologas konsultacijos metu.

Populiariausių paslaugų kainos:

Estetinis plombavimas
179 – 299 €
Viso vainiko atkūrimas su plomba
169 €

Visas kainas rasite mūsų kainoraštyje:

Finansavimo galimybės

Estetinio dantų plombavimo kaina: mūsų pacientams šios procedūros kaina visuomet gali būti draugiška. Negalintiems sumokėti visos sumos, siūlome už gydymą atsiskaityti dalimis. Mūsų partneriai „Moki Lizingas“ padės įsigyti dantų laminačių paslaugą išsimokėtinai.

Kiti galimi finansavimo būdai:

/  Atsiskaitymas sveikatos draudimo lėšomis, kai pacientas yra sudaręs sutartį su draudimo bendrove.

/  Teritorinių ligonių kasų finansavimas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams.

Kada rekomenduojamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas rekomenduojamas, jei:

/  dantys yra praradę natūralią išvaizdą, t. y. pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai sudygę ar dėl traumų yra įskilę, nuskilę ir pan.;

/  dantys yra pažeisti karieso. Įprastas dantų plombavimas neužtikrins tokio gero rezultato;

/  norima pakeisti senas, patamsėjusias plombas ir užtikrinti kur kas geresnį estetinį vaizdą;

/  dantys yra pakeitę spalvą ar ant jų atsirado dėmių (nors gana dažnai manoma, kad tokiais atvejais gali pagelbėti dantų balinimas, tačiau tai ne visada yra veiksminga);

/  kai dantys yra nusidėvėję, nutrupėję ar nuskilę. Norima pašalinti tarpą tarp dantų (diastemą);

/  norima atstatyti dantis po įvairių traumų;

/  norima pakeisti dantų formą, ilgį;

/  norima apsaugoti krūminius dantis nuo sąkandžio sužemėjimo.

Jei dantų defektai nedideli, estetinis plombavimas yra greitas, estetiškas, dantų audinius tausojantis dantų atkūrimo metodas.

Ar estetinis dantų plombavimas yra tinkama procedūra Jums, atsakys gydytojas odontologas konsultacijos metu.

Kada estetinis plombavimas nerekomenduojamas?

/  Atstatant endodontiškai gydytus dantis, taip pat esant dideliems vainiko pažeidimams, rekomenduojama rinktis estetinį mikroprotezavimą bemetalės keramikos laminatėmis ar vainikėliais.

/  Estetinis plombavimas nerekomenduojamas esant išreikštai sąkandžio patologijai – tokiu atveju rekomenduojamas ortodontinis dantų gydymas (tiesinimas kapomis arba breketais), estetinis plombavimas atliekamas tik po dantų gydymo.

/  Esant dantų griežimui (bruksizmui), atsiranda rizika estetinių plombų skilinėjimui, tad gali būti rekomenduojama nakties metu užsidėti apsauginę kapą. Esant labai išreikštam dantų griežimui, gydytojas odontologas gali atsisakyti atlikti estetinį plombavimą ir rekomenduoti kitus gydymo būdus.

Kas geriausiai tinka Jums, atsakys gydytojas odontologas konsultacijos metu.

Estetinio plombavimo privalumai ir trūkumai

Privalumai

 • Estetiška ir natūrali išvaizda.

 • Nereikalinga technikų laboratorija, tad restauracijai atlikti dažniausiai užtenka vieno vizito.

 • Sustiprina pažeistą dantį.

 • Išsaugoma daugiau sveikų danties audinių nei protezuojant.

 • Kartais gali būti alternatyva ortodontiniam gydymui (dantų tiesinimui breketais) ar protezavimui.

 • Nuskilusią restauraciją galima lengvai ir greitai pakoreguoti vieno vizito metu.

 • Ypač tinka vaikams ir paaugliams, jei nuskyla vienas ar keli dantys.

 • Nedidelė kaina. Procedūros – estetinis plombavimas – kainos žemesnės nei estetinio laminavimo.

Trūkumai

 • Plombinių medžiagų nusidėvėjimas yra maždaug tris-keturis kartus greitesnis nei natūralaus danties. Kompozitas atitinka dentino, bet ne emalio fizines ir optines savybes, todėl jis rekomenduojamas tik dentino restauracijai. Tuo tarpu siekiant atkurti natūralų danties emalį siūlomos keramikos (porceliano) restauracijos.

 • Plombinės medžiagos labiau kaupia apnašą nei natūralus dantis ar keramikos restauracijos, todėl rekomenduojama 1-2 kartus per metus atlikti restauracijų poliravimą.

 • Plombinės medžiagos šviesoje kietėja ir traukiasi, todėl ilgainiui gali atsirasti restauracijų pigmentacija, kraštinis pralaidumas, atsisluoksniavimas.

Mūsų klinika teikia paslaugas gyvenantiems užsienyje: iš anksto suplanavus vizitus, galime pagražinti Jūsų šypseną per dvi-tris dienas. Užsiregistruokite VIDEO konsultacijoms:

Rekomendacijos po estetinio plombavimo:

Siekiant išlaikyti plombuotų dantų estetinį grožį, būtina juos tinkamai prižiūtėti ir vadovautis odontologo pateiktomis rekomendacijomis. Svarbu žinoti:

1/  Atlikus estetinį dantų plombavimą, rekomenduojame 12 valandų nevartoti jokių dažančių maisto produktų bei gėrimų (arbatos, kavos, raudonojo vyno, burokėlių, kario prieskonių ir kt.), taip pat – nerūkyti ir nesidažyti lūpų. Gali būti, kad kurį laiką sunkiau tarsite kai kuriuos garsus – burnos ir veido bazinis adaptacijos periodas gali tęstis kelias savaites.

2/  Kontrolinė gydytojo apžiūra rekomenduojama po dviejų savaičių. Estetinio plombavimo metu tiek dantys, tiek plombavimui naudojami kompozitai išsausėja ir pakeičia spalvą, tad galutinis estetinio plombavimo rezultatas matomas tik praėjus 14 dienų. Kontrolinės apžiūros metu odontologas gali pasiūlyti estetinių plombų korekciją.

3/   Jei norite džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, po procedūros saikingai vartokite dažančius maisto produktus, stenkitės nerūkyti. Dantis valykite du kartus per dieną minkštu dantų šepetėliu, tarpdančiams valyti būtina naudoti tarpdančių siūlą ir/ar tarpdančių šepetėlius. 

Dantų pastą rinkitės su fluoru. Naudokite mažo abrazyvumo dantų pastą, atsisakykite balinančių dantų pastų, taip pat – priemonių su chlorheksidinu, soda (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis. Venkite abrazyvių pastų, ypač tų, kurių sudėtyje yra sodos (natrio bikarbonato), kurio šiurkščios dalelės subraižo plombų paviršius.

4/  Po procedūros rinkitės bealkoholį burnos skalavimo skystį, kuris mažina mikroorganizmų kiekį ir gerina burnos ertmės kvapą. Skalavimo skysčiai su alkoholiu gali paskatinti restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidrataciją, suminkštinti estetines plombas ir didinti mikropralaidumą.

5/  Jei odontologas paskyrė apsaugines dantų kapas (pvz., dėl dantų griežimo), jas naudokite kiekvieną naktį, kad apsaugotumėte estetines restauracijas.

6/  Nekąskite kietų produktų ar medžiagų (pvz., kaulų, vaisių kauliukų, butelių kamščių ir t. t.) – tiek jūsų dantys, tiek estetinės plombos gali nuskilti.

7/  Jei dantys yra jautrūs, siūlome naudoti specialų dantų kremą.

8/  1-2 kartus per metus atlikite profesionalios burnos higienos procedūrą bei estetinių plombų poliravimą – taip prailginsite plombų gyvavimo laiką bei ilgiau džiaugsitės gražia šypsena!

Burnos higienos procedūrą rekomenduojame atlikti mūsų implantologijos klinikoje, kitu atveju negalėsime užtikrinti ilgaamžiškų restauracijų. Jei burnos higienos metu naudojamos pigios, nekokybiškos, abrazyvios medžiagos, subraižomas estetinių plombų paviršius ir ženkliai sumažėja jų ilgaamžiškumas

Profesionali odontologijos klinikos gydytojų komanda – Jūsų sveikų dantų pergalėms!