Sedacija ir narkozė
Kainos
Populiariausių paslaugų kainos:
59 €
149 €
Visas kainas rasite mūsų kainoraštyje:
Finansavimo galimybės
Pacientams šios procedūros kaina visuomet gali būti draugiška. Negalintiems sumokėti visos sumos, siūlome už gydymą atsiskaityti dalimis. Mūsų partneriai „Moki Lizingas“ padės įsigyti dantų laminačių paslaugą išsimokėtinai.
Kiti galimi finansavimo būdai:
/ Atsiskaitymas sveikatos draudimo lėšomis, kai pacientas yra sudaręs sutartį su draudimo bendrove.
/ Teritorinių ligonių kasų finansavimas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams.
Vaikų dantų gydymas su sedacija ir narkoze (nejautra)
Vaikas gali nebijoti odontologų, gali nebijoti adatėlės bakstelėjimo, tačiau ne visi vaikai pajėgūs išbūti ramiai daugiau nei 30 min. odontologinėje kėdėje. Gydymo procesas reikalauja kruopštumo ir atidumo, tad kiekvienas vaiko judesys gali pakenkti gydymui.
Tokiu atveju, sudėtingesnėms procedūroms rekomenduojame vaiką gydyti su bendrine arba kaukine nejautra.
Tai nėra sedacija, kuri taikoma tik suaugusiems pacientams.
Mažiesiems pacientams anesteziologas klinikoje taiko narkozę, kurios metu vaikas pilnai užmiega 30 min. arba apie 2 val. (laikas priklauso nuo procedūros).
Nejautra vaikams - privalumai ir trūkumai
Premedikacija (peroralinė sedacija)
Privalumai
+ Beveik jokios rizikos
+ Nedidelė kaina
Trūkumai:
– Dažnai nepavyksta sedacija
– Nepavykus įvyksta paradoksinė reakcija
– Trunka iki 30 min.
– Negalima prailginti
– Vaikas nemiega, todėl gali judėti
Kada naudoti?
Trumpoms procedūroms, kai reikia sugydyti vieną ar du dantis, bet neverta daryti užmigdymo.
Kaukinė nejautra
Privalumai
+ Vaikas miega
+ Kontroliuojama trukmė
+ Vaikas greitai prabunda
+ Nėra komplikacijų tikimybės
Trūkumai:
– Trunka iki 20 min.
Kada naudoti?
Trumpoms procedūroms: vieno danties pašalinimui; pasaitėlio korekcijoms.
Bendrinė nejautra
Privalumai
+ Vaikas miega
+ Galima kontroliuoti miego laiką
+ Atliekamos ilgos ir sudėtingos procedūros
Trūkumai:
– Didesnė rizika
– Ilgai bunda vaikas
Kada naudoti?
Ilgoms procedūroms: sugydomi daugiau nei vienas dantis; šalinama daugiaus nei vienas dantis
Dažniausi klausimai apie kaukinę ar bendrinę nejautros procedūrą
Kaip pasiruošti kaukinės ar bendrinės nejautros procedūrai?
6 val. iki procedūros negalima valgyti, 2 val. iki procedūros negalima gerti skysčių. Siūloma likus daugiau nei dvejoms valandoms, vaikui duoti atsigerti daugiau tam, kad neprarastų skysčių balanso.
Jeigu vaikas vartoja medikamentus – būtina apie tai pranešti anesteziologei.
Apsirengti patogiai ir lengvai, kad būtų galima nesunkiai vaiką nurengti.
Kas atliks anestezijos procedūrą?
„VIN Vilniaus implantologijos namai” klinikoje dirba licenciją turinti anesteziologė, kuri atliks vaiko nejautrą gydant dantukus bei bus šalia visos procedūros metu ir stebės vaiko būseną. Taip anesteziologė galės kontroliuoti vaiko miegojimo laikotarpį.
Ką vaikas jaučia procedūros metu?
Atliekant dantų gydymą su kaukine and bendrine nejautra vaikas ramiai miega ir nieko nejaučia.
Kokios yra rizikos?
Jeigu neperspėsite anesteziologės apie nervų sistemos ligas, alergijas ar vaikas atvyks sirgdamas – gali įvykti komplikacijos. Jos nebūna mirtinos, tačiau vaikui galės padėti tik greitosios pagalbos arba ligoninės medikai. Todėl tėveliai turi suteikti kiek įmanoma daugiau informacijos apie vaiko būklę prieš pradedant procedūrą.
Kaip greitai vaikas prabunda?
Po nejautros vaikas prabunda greitai (po 15–20 min.). Tačiau dar apie valandą reikia pasilikti klinikoje, specialiai tam pritaikytame kambarėlyje, ir pilnai atsigauti. Kai vaikas bus pilnai atsigavęs ir tai patvirtins anesteziologė – bus galima vykti namo.
Pabudimas po narkozės – kaip jaučiasi vaikas?
Po narkozės pabudęs vaikas gali atrodyti sutrikęs, pasimetęs. Dažnai vaikai apsiverkia, nes nesupranta kas įvyko. Po chirurginių procedūrų gali būti juntamas kraujo skonis burnoje, vaiką gali pykinti, taip pat jis gali jausti skausmą, jeigu buvo atlikta dantų šalinimo procedūra.
Dažniausiai gydytojas paskiria vaistų nuo skausmo, tad reikia juos išgerti nelaukiant kol vaikui pradės skaudėti.
Kaip elgtis po procedūros?
Pilnai atsigavus klinikoje, galima vykti namo. Iš karto po procedūros galima gerti skysčius, tačiau mažais gurkšniais, nes vaiką gali supykinti.
Po procedūros reikėtų vykti tiesiai į namus namo. Nors vaikas gali atrodyti žvalus, tačiau dėl vaistų poveikio gali būti sutrikusi koordinacija, pykinti.
Grįžus namo galima pradėti ir valgyti, tačiau patartina vartoti lengviau virškinamą maistą. Vaikui reikėtų būti ramiai, nesportuoti.
Intraveninė sedacija suaugusiems
Suaugusiems dažniausiai naudojama intraveninė sedacija – pacientas neužmiega, tik būna atsipalaidavęs, ramus, nejaučia skausmo, nebijo. Tai nėra bendrinė nejautra.
Bendrinė nejautra suaugusiems naudojama tik išskirtiniais atvejais, kai reikia atlikti ypač sudėtingas ir ilgai trunkančias (virš 4 val.) operacijas.
Pagrindinis intraveninės sedacijos privalumas yra trukmės valdymas ir užtikrinta sėkmė. Šis būdas tinka tiek sudėtingoms operacijoms – implantacijai, dantų šalinimui, sinusų pakėlimui, – tiek tokioms paprastesnėms procedūroms kaip burnos higiena ar balinimas. Sedacijos metu pacientas būna prijungtas prie pulso monitoriaus, deguonies matuoklio, uždedama kraujospūdžio manžetė ir stebima jo būklė. Prireikus daroma ir elektrokardiograma.
Sedacija yra visiškai nepavojinga, tačiau būtina pranešti anesteziologui, jeigu sergate nervų sistemos ligomis, peršalote, karščiuojate ar vartojate medikamentus. Taip pat negalima atlikti sedacijos jeigu esate apsvaigęs nuo narkotikų, alkoholio, esate alergiškas anestetikams.
Dažniausi klausimai apie intraveninės sedacijos procedūrą
Kaip pasiruošti intraveninės sedacijos procedūrai?
Į kliniką turite atvykti su lydinčiu asmeniu, kuris padės atsigavimo laikotarpiu bei grįžti namo.
6 val. iki procedūros negalima valgyti, 2 val. iki procedūros negalima gerti skysčių.
Jeigu vartojate medikamentus – būtinai praneškite apie tai anesteziologei.
Apsirenkite patogiai ir lengvai, kad būtų galima nesunkiai atsiraitoti rankovę ar visai nusirengti viršutinę drabužių dalį.
Kas atliks anestezijos procedūrą?
„VIN Vilniaus implantologijos namai” klinikoje dirba licenciją turinti anesteziologė, kuri atliks nejautrą odontologinės procedūros metu bei visą laiką bus šalia ir stebės Jūsų kūno būseną. Taip anesteziologė galės kontroliuoti sedacijos laikotarpį.
Ką jausiu procedūros metu?
Atliekant dantų gydymą su intravenine sedacija Jūs nieko nejausite ir beveik nieko neprisiminsite.
Kokios yra rizikos?
Jeigu neperspėsite anesteziologės apie nervų sistemos ligas, alergijas ar atvyksite sirgdamas – gali įvykti komplikacijos. Jos nebūna mirtinos, tačiau tuomet galės padėti tik greitosios pagalbos arba ligoninės medikai. Todėl turite suteikti kiek įmanoma daugiau informacijos apie sveikatos būklę dar prieš pradedant procedūrą.
Kaip greitai atsibusiu po sedacijos?
Po nejautros pabusite greitai (po 15–20 min.). Tačiau dar apie valandą reikėtų pasilikti klinikoje su lydinčiu asmeniu, specialiai tam pritaikytame kambarėlyje, ir pilnai atsigauti. Kai būsite pilnai atsigavę ir tai patvirtins anesteziologė – bus galima vykti namo.
Po narkozės – kaip jausiuosi?
Po chirurginių procedūrų gali būti juntamas kraujo skonis burnoje, gali pykinti, taip pat galite justi skausmą, jeigu buvo atlikta dantų šalinimo procedūra.
Dažniausiai gydytojas paskiria vaistų nuo skausmo, padėsiančių išventi nemalonių pojūčių.
Kaip elgtis po procedūros?
Pilnai atsigavus klinikoje, galima vykti namo. Iš karto po procedūros galima gerti skysčius.
Po procedūros reikėtų vykti tiesiai į namus, nes organizmui atsistatyti reikia papildomo laiko. Grįžus namo galima pradėti ir valgyti, tačiau negalima sportuoti ar užsiimti kita sunkia fizine veikla.
Mūsų klinika teikia paslaugas gyvenantiems užsienyje: iš anksto suplanavus vizitus, galime pagražinti Jūsų šypseną per dvi-tris dienas. Užsiregistruokite VIDEO konsultacijoms:
Kitos odontologijos paslaugos >
Profesionali odontologijos klinikos gydytojų komanda – Jūsų sveikų dantų pergalėms!