VIN Vilniaus Implantologijos Namai

Profesionali burnos higiena

Burnos higiena – tai neskausminga ir greita procedūra, smarkiai pagerinanti Jūsų burnos būklę ir vedanti į kasdienes pergales.

– Protezavimui ir dantų laminatėms -20%

50% nuolaida konsultacija + gydymo planas tik 49 € / 98 €. Galioja implantacijai, kapoms, “visi dantys ant 4 implantų”, estetiniam plombavimui.

– Dantų balinimo akcija tik – 189 € / 269 €.

Procedūras atlieka:

Profesionali burnos higiena - kas tai?

„VIN Vilniaus implantologijos namai“ klinikoje atliekama profesionali burnos higiena – tai minkštojo apnašo ir kietųjų apnašų (akmenų) pašalinimas nuo dantų paviršiaus bei iš dantenų vagelių. Ši profilaktinė procedūra padeda išvengti rimtų burnos ertmės susirgimų, tokių kaip kariesas, gingivitas, periodontitas.

Burnos higienos procedūra trunka 30–60 min. ir yra atliekama naudojant ultragarsinį skalerį ir sodapūtę. Procedūra yra visiškai neskausminga. O jei pacientas jaučia skausmą, tai parodo, kad yra prasidėjusios dantenų ligos.

Jeigu pacientas jaučia diskomfortą – dantenos gali būti nuskausminamos vietine nejautra. Tuomet visiškai nebejuntama jokio skausmo, o higienistas gali dar kruopščiau ir giliau išvalyti susiformavusius dantų akmenis.

 

Kada rekomenduojama apsilankyti pas burnos higienistą?

Kiekvienam žmogui profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus. Procedūrų dažnumas priklauso nuo akmenų kaupimosi intensyvumo, paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai, klinikinės situacijos burnoje.

Sergantiems periodonto ligomis ar nešiojant breketus, procedūrą rekomenduojama atlikti kas 3-4 mėnesius.

Burnos higiena taip pat rekomenduojama prieš pradedant numatytą gydymąplombavimą, protezavimą, balinimą, ortodontinį gydymą bei prieš chirurgines procedūras. Ši procedūra taip pat atliekama kaip pradinis ir palaikomasis periodonto ligų gydymas.

Klinikos „Vilniaus implantologijos namai” klientų vertinimas:

Kaip atliekama burnos higiena?

1/  Ultragarsiniu skaleriu nuvalomi viršdanteniniai ir podanteniniai dantų akmenys.

2/  Pigmentinės apnašos, atsiradusios dėl rūkymo, kavos, arbatos, vyno vartojimo, valomos naudojant „Air Flow” sodapūtę „KaVo PROPHYflex 3“ bei „KAVO“ perlus. Tai vienas pažangiausių dantų apnašų šalinimo metodų, kuris žymiai efektyviau pašalina apnašas, net ir sunkiai prieinamose vietose.

3/  Pašalinus akmenis ir nuvalius apnašas, dantys nupoliruojami specialia pasta ir šepetėliais arba polyrais, kad apnašos kauptųsi lėčiau, o dantys ir plombos atgautų pirminį blizgesį.

4/  Tarpdančiai išvalomi su flosu, todėl jie tampa atsparesni kariesui, apnašų ir akmenų kaupimuisi.

5/  Esant poreikiui, siekiant užtikrinti greitesnį dantenų gijimą bei mikroorganizmų biofilmo suardymą, atliekama dantenų vagelių dekontaminacija bei audinių biostimuliacija lazeriu.

6/  Dantys kruopščiai apžiūrimi, paaiškinama dantų priežiūros svarba bei parenkamos individualios burnos priežiūros priemonės (tiek karieso, tiek periodonto ligų prevencijai).

Atlikus profesionalią burnos higienos procedūrą, pagerės Jūsų bendra burnos sveikata, o svarbiausia – bus užkirstas kelias tolimesniam problemos vystymuisi. Be to, galėsite džiaugtis gražiais ir sveikais dantimis.

Procedūros metu ne tik atliekamas dantų apnašų šalinimas, bet ir burnos būklės patikra. Higienistas patikrina visus dantis, apžiūri, ar nėra karieso, prasidedančių dantenų ligų. Dantenų ligas mūsų klinikoje gydo periodontologas. Jeigu dantys negydomi, ligos gali progresuoti ir tekti šalinti dantis ar sriegti implantus.

„KAVO“ perlai – efektyviausiai burnos higienai

Specialiai paruošti sodos perlai odontologijoje naudojami daugiau nei 10 metų. Moksliškai įrodyta, kad tai patikima ir švelni dantų higienos priemonė. Lygus ir glotnus perlų paviršius leidžia susidariusias apnašas efektyviai pašalinti be jokio diskomforto.

Apvalus perlų paviršius netraumuoja emalio paviršiaus ir išsaugo jo struktūrą, dantenos lieka nepažeistos. Dėl apvalaus perlo paviršiaus dantis ir perlas turi daugiau sąlyčio taškų, todėl higienos procedūra atliekama efektyviau, pasiekiami puikūs rezultatai.

Sveikiems dantims būtina tinkama priežiūra

/  Sveiki dantys ir dantenos bus tik tuomet, jei kasdien tinkamai prižiūrėsite dantis ir reguliariai lankysitės pas odontologą.

Dantis valykite du kartus per dieną, ryte ir vakare su fluoro turinčia dantų pasta. O tarpdančius būtinai išsivalykite su tarpdančių siūlu arba specialiu tarpdančiu šepetėliu. Papildomai galite naudoti tarpdančių irigatorių.

Kuo labiau yra valomi dantys, prižiūrima burna, tuo mažiau lieka apnašų ir tuo mažesnė dantenų uždegimo tikimybė. Tačiau jeigu daug rūkote, vartojate vaistus ar Jūsų sveikata yra silpna, dantenų ligos gali pasireikšti aktyviau. Neteisingas dantų valymas taip pat turi didelės įtakos Jūsų dantenų ir dantų būklei.

Dantų spalva gali patamsėti keliais tonais į apnašą įsigėrus pigmentams dėl rūkymo, dažančių gėrimų, tokių kaip kava, arbata, vynas vartojimo.

Tinkamai neišvalius dantų, apnašos kietėja ir tampa akmenimis. Dantų akmenys – puiki niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia kariesą, dantenų uždegimą ir periodonto ligas bei nulemia blogą burnos kvapą.

Jei dantų akmenys jau susidarė – juos pašalinti gali tik higienistas profesionalios burnos higienos procedūros metu.

Apsilankę pas burnos higienistą ne tik nusivalysite dantų apnašas, bet ir gausite reikalingos informacijos apie dantų priežiūrą bei tai, kaip išvengti dantenų ligų ateityje.

 

Tinkama burnos higiena užtikrins Jūsų sveiką, pergalingą šypseną ir padės išvengti dantų bei dantenų ligų.

Kainos

Visas profesionalios burnos higienos kainas rasite mūsų klinikos kainoraštyje.

Populiariausių paslaugų kainos:

Pilna burnos higienos procedūra (abiems žandikauliams) 
79 €
Pakartotinė burnos higienos procedūra
59 €

Finansavimo galimybės

Burnos higienos kaina: pacientams šios procedūros kaina visuomet gali būti draugiška. Negalintiems sumokėti visos sumos iš karto, siūlome už gydymą atsiskaityti dalimis. Mūsų partneriai „Moki Lizingas“ padės įsigyti dantų laminačių paslaugą išsimokėtinai.

Kiti galimi finansavimo būdai:

/  Atsiskaitymas sveikatos draudimo lėšomis, kai pacientas yra sudaręs sutartį su draudimo bendrove.

/  Teritorinių ligonių kasų finansavimas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams.

Burnos higiena vaikams

Nuo pat vaikystės rekomenduojama ugdyti tinkamus mažųjų burnos priežiūros įgūdžius, kurie lydės visa gyvenimą. Burnos higiena Vilniuje įsikūrusioje mūsų klinikoje labai dažnai atliekama ir vaikams (vaikų odontologija) . Ypač svarbu ją reguliariai atlikti vaikams, kurie nešioja dantų plokšteles ar kitus ortodontinius prietaisus, kadangi dėl jų yra sunku tinkamai išsivalyti dantis. 

Reguliariai atliekama burnos higiena užkerta kelią dantų ėduonies susidarymui.

Dažnai pasitaiko situacijų, kai per anksti sugenda pieniniai dantys ir juos reikia šalinti. Tada vaikai negali tinkamai kramtyti, blogėja sąkandis ir kreivai dygsta nuolatiniai dantys.

Atlikdami burnos higieną vaikams higienistai nuvalo apnašas, nupoliruoja dantis ir uždeda fluoro gelį. Taip pat burnos higienistas gali uždėti silantus – padengti dantų vageles apsaugine medžiaga ir taip apsauguoti juos nuo karieso ateityje.

vaiku odontologija_VIN klinika_sedacija

Mūsų klinikos higienistai taip pat suteiks vertingų patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ateityje.

Rekomendacijos po burnos higienos procedūros:

Nedelsdami ir laiku išgydę ligas – galėsite džiaugtis sveikais dantimis savo kasdienių pergalių metu!

01

Atidžiai laikykitės burnos higienos specialisto rekomendacijų. Tai susiję ne tik su tolesniu dantų valymu, įgūdžių tobulinimu, bet ir tolimesne burnos ertmės gydymo eiga.

02

Jeigu procedūros metu buvo nustatytas karieso židinys, užsirašykite kitam vizitui pas odontologą; jeigu pastebėti dantenų pakitimai – užsirašykite pas periodontologą.

Apnašos – sukelia dantenų ligas

Kasdien ant dantų paviršių bei dantenų vagelėse iš maisto likučių, bakterijų ir seilių formuojasi minkštosios apnašos. Dėl laiko stokos ar nepakankamų įgūdžių netinkamai valant dantis, likusios apnašos reaguoja su seilėse esančiu kalciu, mineralizuojasi ir tampa kietosiomis apnašomis – akmenimis. Dantenos parausta, paburksta, ima kraujuoti, atsiranda blogas burnos kvapas.

Iš visų burnos ertmės ligų dantų ėduonis ir apydančio ligos yra daugiausiai paplitusios odontologinės ligos, o pagrindinė jų priežastis – bakterinės dantų apnašos.

Profesionalios ir asmens burnos higienos paskirtis – specialiomis priemonėmis, fluoro preparatais mažinti apnašų, mikroorganizmų kaupimąsi. Svarbiausia tai atlikti tinkamai ir laiku.

Bakterinės apnašos – tai balkšvos ar gelsvos spalvos purios medžiagos. Ypač daug šių apnašų kaupiasi sunkiai prieinamose vietose, tarpdančiuose. Dažniausiai jų yra ant priekinių dantų prieanginio paviršiaus prie kaklelio, apatinių krūminių dantų liežuvinio ir viršutinių krūminių dantų skruostinio paviršiaus. Nevalant dantų, šios medžiagos kaupiasi ir sukelia dantenų paraudimą, paburkimą ir dantenų uždegimą, kitaip vadinamą gingivitą.

dantu burnos higiena

Dantenų ligos gali progresuoti

Dantenų ligos pasireiškia esant dantenų infekcijai ar uždegimui, kuriuos sąlygoja apnašos, akmenys bei ant jų besikaupiančios bakterijos.

Pažeistos ir nesveikos dantenos kraujuoja jas valant su dantų šepetėliu. To neturėtų būti. Reguliariai prižiūrint burnos ertmę namuose ir lankantis pas odontologą – šių ligų galima išvengti.

Nors iš pradžių liga gali neturėti simptomų ar jaustis labai nedidelis diskomfortas – dantenų ligos progresuoja labai greitai. Ankstyvojoje stadijoje ši liga vadinama gingivitu, o vėliau, procesui apėmus ir kaulą, pereina į periodontitą (parodontozę)

Negydant periodontito gali tekti šalinti dantis!

Gingivitas – tai yra nesunki dantenų uždegimo forma, kurį sukelia bakterijos arba virusai dėl apnašų, danties padėties, sąkandžio padėties. Dažniausia gingivito ir kitų dantenų ligų priežastis – tinkamų burnos higienos įpročių nesilaikymas.

Gingivitas – grįžtamasis procesas. Negydomas gingvitas gali sukelti periodontitą (dantų kišenės, kaulo rezobciją). 

Periodontitas – tai liga, kurios metu pažeidžiamos dantenos, jungties epitelis, alveolinis kaulas, periodonto raiščiai, todėl atsiranda gilios kišenės, blogas kvapas ir dantų paslankumas, o negydant galima netekti dantų. Norit išvengti šių susirgimų, rekomenduojame reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną Vilniuje įsikūrusioje mūsų klinikoje. 

Mūsų klinika teikia paslaugas gyvenantiems užsienyje: iš anksto suplanavus vizitus, galime pagražinti Jūsų šypseną per dvi-tris dienas. Užsiregistruokite VIDEO konsultacijoms:

Profesionali odontologijos klinikos gydytojų komanda – Jūsų sveikų dantų pergalėms!