VIN Vilniaus Implantologijos Namai

Vaikų odontologija

Vaikų dantų gydymas yra opi ir sudėtinga procedūra tiek vaikui, tiek tėvams. Gydymo galima išvengti tik reguliariai lankantis pas vaikų odontologą. Gydymą atliekame ir su sedacija bei bendrine nejautra.

Procedūras atlieka:

Atlikti darbai

Susipažinkite su mūsų odontologijos klinikos profesionalų atliktais darbais ir pacientų istorijomis:

01

Vaikų odontologija

Pacientui 3,5. Mama pageidavo, kad vaiko dantys atrodytų estetiškai. Priekiniai pieniniai dantys plombuoti kompozitu.
Prieš procedūrą

02

Vaikų odontologija

Standartinis nerūdijančio plieno vainikėlis. Pacientei 2 metai. Vainikėlis pasirinktas, nes šioje situacijoje (dantis nepilnai išdygęs, pažeidimas platus) įprastinis užpildas gali per daug metų patrupėti, dėl mitybos ir dantų higienos plano nesilaikymo yra tikimybė vėl atsirasti pakartotiniam ėduoniui. Su vainikėliu nuo to apsaugosime ir didesnė tikimybė, kad dantis tarnaus tiek, kiek reikia (nuolatinis dantis šioje vietoje dygsta 10-11 gyvenimo metais).

Prieš procedūrą

03

Vaikų odontologija

Pacientei 3,5 metai. Mama norėjo, kad priekiniai dantys būtų gražūs. Cirkonio pavyzdys. Paskutinė foto praėjus 1,5 metų.

Prieš procedūrą

04

Vaikų odontologija

Dar vienas dviejų greta esančių vainikėlių pavyzdys. Pacientui 5 metai. Namuose dantys nevalomi. Ėduonis aktyvus, krūminiai pieniniai dantys pažeisti beveik visuose paviršiuose. Pasirinkti standartiniai nerūdijančio plieno vainikėliai, kad dėl blogų higienos ir mitybos įpročių neatsirastų pakartotinis ėduonis, kad įprasti užpildai, neatlaikę krūvio, per daug metų neištrupėtų.

Prieš procedūrą

05

Vaikų odontologija

Analogiškas 2 atvejui. Mažas amžius, dantis pažeistas aktyvaus ėduonies. Reikia ilgalaikio sprendimo.

Prieš procedūrą

Pirmas vizitas pas vaikų odontologą

/  Susipažinimas su gydytoju odontologu turėtų įvykti jau po pirmųjų pieninių dantų išdygimo. Tai greičiausiai nebus gydymas – tai bus tik apžiūra ir susipažinimas su odontologo kėde, aplinka ir savo gydytoju.

Siekiant, kad vizitas būtų malonus ir vaikui paliktų gerą įspūdį, vaikų odontologas visuomet stengiasi šnekėti ramiai, atsižvelgti į vaiko norus, nesukelti jokio skausmo apžiūros metu ir ilgai neužtrukti. Labai smagu, jeigu į apžiūrą kartu atvyksta sesė ar brolis, tuomet apsilankymas tampa linksmesnis ir vaikas neturi laiko pagalvoti apie nemalonius pojūčius. Dažnai, po vizito, vaikas už ištvermę apdovanojamas žaisliuku.

Pirmas vizitas pas odontologą yra pats svarbiausias, todėl didelį vaidmenį atlieka ne tik gydytojas, bet ir tėveliai. Nepaisant to, kaip vaikų gydytojas stengsis vaiką nuraminti ar jam viską papasakoti, jeigu vaikas į kliniką atvyko dėl bausmės („jeigu nesivalysi dantų, vešime tave pas gydytoją, o tada tai skaudės!“) arba namuose visą laiką girdėjo „tau tikrai neskaudės“, tuomet vizitas bus nemalonus ir pirminis vaiko nusiteikimas bus priešiškas arba baimingas. Prieš vizitą tėveliai neturėtų šnekėti apie odontologo kabinete patiriamą skausmą (arba ne skausmą). Vaikas eina tik apžiūrai arba dantukų valymui.

vaiku odontologija_VIN klinika_sedacija

Svarbu atrasti gerą vaikų odontologą

/  Geras vaikų odontologas niekada negąsdina ir nebaugina vaiko. Patirtys odontologo kėdėje nulemia tolimesnį tiek vaiko, tiek suaugusiojo požiūrį į odontologus ir bendrą burnos priežiūrą. Nepaisant to, ar tai yra pirmasis vizitas ar dešimtas, vaikų odontologas visuomet būna atidus, švelnus ir paisantis tiek vaiko, tiek tėvelių pageidavimų.

Geras specialistas niekada vaikui neužsimins apie skausmą ir nebandys priversti vaiko kažką daryti per gąsdinimo prizmę.

Jeigu sunku su vaiku rasti kalbą arba jis yra įsibaiminęs ir neprisileidžia, tuomet visuomet yra išeitis – vaikų dantų gydymas su sedacija. Niekada nereiktų bijoti šio pasirinkimo, nes burnos ir dantų ligos gali pakenkti kur kas labiau nei vaiko dantų gydymas pilnoje nejautroje.

Kainos

Populiariausių paslaugų kainos:

Pieninio danties plombavimas

69 €

Burnos higiena vaikams iki 12m., apnašų nuvalymas, burnos higienos instrukcijos (30min)

39 €

Visas vaikų odontologijos paslaugų kainas rasite mūsų kainoraštyje:

Finansavimo galimybės

Vaikų odontologo paslaugų kaina: mūsų pacientams šios procedūros kaina visuomet gali būti draugiška. Negalintiems sumokėti visos sumos, siūlome už gydymą atsiskaityti dalimis. Mūsų partneriai „Moki Lizingas“ padės įsigyti dantų laminačių paslaugą išsimokėtinai.

Kiti galimi finansavimo būdai:

/  Atsiskaitymas sveikatos draudimo lėšomis, kai pacientas yra sudaręs sutartį su draudimo bendrove.

/  Teritorinių ligonių kasų finansavimas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams.

Sedacija – padeda gydyti vaikų dantų ligas

/  Dažnos vaikų dantų ligos reikalauja rimto gydymo – gręžimo, plombavimo, šalinimo ar net nuolatinių dantų protezavimo vyresniame amžiuje. Niekada nebūna tinkamas metas gydyti dantis ir dažniausiai dantys gydomi tuomet, kai įvyksta trauma arba išplinta kariesas ir atsiranda skausmas. Nemalonios patirtys nesuteikia vaikui pasitikėjimo būnant kabinete su odontologu. Tokiais atvejais padeda vaikų dantų gydymas su nejautra – sedacija.

/  Vaikų dantų gydymas su sedacija yra visiškai nepavojinga ir įprasta procedūra. Vyresnio amžiaus žmonėms ar turintiems širdies ligų pilna sedacija retais atvejais gali turėti neigiamų pasekmių (trumpalaikės atminties sutrikimas, širdies darbo sutrikimas), tačiau vaikams ši tikimybė yra beveik lygi nuliui. Žinoma, vaikams, kurie serga sunkiomis ligomis, turi alergiją anestetikams ar smarkiai karščiuoja – sedacija taikoma tik išskirtiniais atvejais.

/  Kartu su vaikų odontologu kabinete būna ir anesteziologas, kuris prižiūri vaiko būklę gydymo metu. Vaiko gyvybiniai parametrai yra visuomet stebimi monitoriuje, o šalia būna paruoštas deguonies aparatas, jeigu vaikas pradėtų sunkiai kvėpuoti. Po gydymo vaikas prabunda 10 minučių laikotarpyje, o namo išleidžiamas po valandos. Valandą trunka pilnas atsigavimas, kurio metu gydytojai būna šalia, pasiruošę suteikti bet kokią pagalbą.

Skaitykite visą informaciją: Sedacija ir narkozė (bendrinė nejautra).

Ar reikia saugoti pieninius dantis?

Būtina saugoti pieninius dantukus. Sugedus pieniniams dantims, atsiradus šaknų uždegimui, pūlinys pažeidžia apačioje esančius nuolatinius dantis ir pastarieji išdygsta nesveiki.

Tiek pieniniai, tiek nuolatiniai dantys formuojasi vaikui dar negimus. Nuolatiniai dantys formuojasi žandikaulyje po pieniniais dantukais, tad jų sąlytis neišvengiamas. Sugedęs ar pažeistas pieninis dantukas kenkia nuolatinio danties vystymuisi ir dygimui. Ypač pavojinga, jeigu nutinka trauma, kurios metu pieniniai dantys yra dislokuojami – tuomet reikia skubiai kreiptis į vaikų odontologą, kad šis patikrintų ar nėra pažeisti nuolatiniai dantys, jų kryptis. 

Kartais, norint išsaugoti nuolatinį dantį, reikia skubiai šalinti pieninį dantį, jeigu jis yra per daug pakrypęs ar sulindęs į vidų.

Vienu metu vaikas turi 48 dantis. Kai yra išdygę pieniniai dantukai, žandikauliuose jau yra susiformavę ir nuolatiniai dantys, t. y. 20 pieninių ir 28 nuolatiniai.

vaiku odontologija VIN klinikoje

Dantų silantai – kas tai?

Mitas, kad dantų silantai kenkia dantims.
Dažnai tėveliams kyla klausimas: „kada reikia dėti dantų silantus vaikams?“.

/  Priešingai – tik išdygę nuolatiniai dantukai būna labai pažeidžiami dėl porėto emalio, kuris mineralizuojasi per 1–2 metus. Tad silantais padengti pirmuosius krūminius dantis rekomenduojama tik jiems išdygus, t. y. kai vaikui sueina 5-7 metai.

/  Dantų silantai vaikams nėra naujovė (plačiau naudojami pasaulyje virš 50 metų) ir yra atlikta daug tyrimų, kurie patvirtina jų naudą. Net praėjus 8 metams po dantų silantavimo, dantų ėduonies atsiradimo tikimybė sumažėja 80–90%.

Vaiku odontologija_dantu silantai

Nuolatiniai dantukai turi mažas vageles, kuriose kaupiasi apnašos ir maisto likučiai. Nepaisant to, kaip gerai tėveliai išvalo vaikams dantis, dėl jauno danties anatomijos, maistas gali užsilikti vagelėse ir atsiranda terpė plisti kariesui. Tad, išdygus pirmiesiems krūminiams dantims, reikėtų atvykti pas vaikų odontologą, kuris apžiūrėtų dantų būklę, išvalytų prisikaupusius nešvarumus ir uždėtų silantus. Silantai dedami tik įsitikinus, kad vagelės yra švarios ir jose neliko nešvarumų, kurie būdami po silantu galėtų gadinti dantuką.

Silantais padengus vaikų dantis, galima tikėtis jog jie nenusitrins apie metus. Vėliau galima atnaujinti, tačiau dažniausiai nusitrina tik paviršiuje esanti medžiaga, o pačiose vagelėse ji gali likti ir dar apie devynis metus! Pirmuosius krūminius dantis dengiame silantais tik jiems išdygus, 5-7 vaiko metais, o išdygus antrai eilei krūminių dantų – 11-13 vaiko metais. Dantų silantai sustiprina apsauginę vaiko danties funkciją, kol jie pilnai mineralizuosis ir taps atsparūs kariesui. Silantuotų dantų priežiūra niekuo nesiskiria nuo įprastos burnos higienos – rekomenduojamas valymas dantų šepetėliu du kartus per dieną, priežiūra su tarpdančių siūlu bei vieno danties šepetėliu ar burnos irigatoriumi.

Kaip prižiūrėti vaikų dantis?

Mitas, kad negalima naudoti dantų pastos su fluoru.

Mitas, kad negalima valyti dantų su šepetėliu.

Vaikų dantų priežiūra prasideda nuo pirmo pieninio dantuko.

Vaikiškose dantų pastose yra labai mažai fluoro, o jį nurijus – organizmas puikiai absorbuoja ir neįvyksta liaudyje paplitęs mitinis „apsinuodijimas“. Dienos fluoro norma suaugusiam žmogui yra apie 0.5 mg, o vaikui 1.4 mg. Jo dažniausiai pakankamai gauname iš geriamo vandens.

/ Kenksminga fluoro dozė mažam vaikui yra apie 1-2 g, t. y. reikėtų suvalgyti apie 30 pastos tūbelių. Tokį kiekį sunku įsivaizduoti praryjant vienu kartu. Tad vaikų dantų valymui naudokite pastą su fluoru, kuri turi ne mažesnę nei 500 ppm koncentraciją. Reikėtų nepamiršti, kad vaikai nuo dviejų metų jau gali patys išspjauti pastą. Po dantų valymo reikėtų truputį praskalauti burną, tačiau nepersistengti, nes burnoje likusi pastos dalis puikiai apsaugo dantukus miego metu.

Profesionali odontologijos klinikos gydytojų komanda – Jūsų sveikų dantų pergalėms!