VIN Vilniaus Implantologijos Namai

Dantų plombavimas

Laiku gydydami dantų ėduonį išsaugosite savo dantis sveikus. Kuo ankščiau pradėsite, tuo didesnė tikimybė, kad ėduonis bus sustabdytas.

Akcija Straumann implantams 599 €799 €

– Kviečiame registruotis VIDEO konsultacijai 39 € 

– Profilaktinis vaikų dantų patikrinimas. Pažyma į mokyklą / darželį 49 €

Procedūras atlieka:

Atlikti darbai

Susipažinkite su mūsų odontologijos klinikos profesionalų atliktais darbais ir pacientų istorijomis.

01

Estetinis funkcinis dantų plombavimas

Šiuolaikinė odontologija leidžia atkurti pažeistus danties audinius preciziškai ir beveik nepastebimai.

Dantu plombavimas_atlikti darbai
Prieš procedūrą

02

Estetinis funkcinis plombavimas

Estetinis funkcinis danties plombavimas.

Prieš procedūrą

03

Estetinis funkcinis plombavimas

Estetinis funkcinis danties plombavimas.

Prieš procedūrą

04

Estetinis funkcinis plombavimas

Pacientas skundėsi priekinių dantų matomomis plombomis nuskilusiais kandamais kraštais.

Atlikta estetinė ir funkcinė dviejų priekinių dantų korekcija plombuojant kompozitu.

Prieš procedūrą

05

Estetinis funkcinis plombavimas

Viršutinio žandikaulio priekinių dantų plombavimas keičiant pralaidžias plombas ir suformuojant vientisą spalvinę gamą.

Prieš procedūrą

06

Estetinis funkcinis plombavimas

Pacientas skundėsi atsiradusiu priekinių dantų jautrumu. Matomas priekinių dantų emalio suplonėjimas, dengtas kompozitu, panaikinant jautrumą ir grąžinant estetiniškai atrodančią šypseną.

Prieš procedūrą

Dantų plombavimas laiku

Jei per pastaruosius 6 mėnesius nesilankėte pas savo odontologą – patartina užsirašyti profilaktiniam patikrinimui.

Svarbiausia – reguliariai lankytis pas savo odontologą. Jeigu pajutote skausmą – nedelsiant paskirkite vizitą, nes dažnai skausmas gali praeiti, tačiau priežastys nedingsta. O dar blogiau, jei nejutote jokio skausmo, tačiau ėduonis prasiskverbė iki danties šaknų, tuomet paprastas terapinis gydymas nebepadės.

Vilniaus implantologijos namai

Dantų plombavimo simptomai ir gydymas

Dantų plombavimas yra būtinas, kai:

/  jaučiamas dantų skausmas ar skausmas, ypač suvalgius saldų, karštą ar šaltą maistą ar geriant gėrimus.
/  matomos duobutės, ertmės ar skylės ant dantų.

Daugumą pažeidimų odontologas pastebi reguliaraus patikrinimo metu. Apžiūrint dantis, pastebima, kad danties paviršius yra suminkštėjęs, o padarius rentgeno (RO) nuotrauką, pamatoma, kurios dantų ertmės yra paplitusios.

Gydymas gali padėti išvengti danties pažeidimų, dėl kurių atsiranda ertmės.

Gydymo būdai:

Plombavimas
Karūnėlės uždėjimas
Šaknies kanalų gydymas (endodontija)

Dantų ėduonies priežastys

1/  Dantų ėduonis (kariesas) yra tiek pat paplitusi liga kaip sloga ar peršalimas. Paprastai ja suserga vaikai ir jaunuoliai, tačiau ji gali paveikti kiekvieną. Dantų ėduonis yra populiari priežastis, kodėl tenka šalinti dantis.

2/  Burnoje egzistuoja labai daug bakterijų. Šios bakterijos keičia maisto produktus, ypač cukrų ir krakmolą, į rūgštis. Bakterijos, rūgštis, maisto gabalėliai ir seilių derinys burnoje formuojasi į lipnią medžiagą, vadinamą apnašomis. Apnašos prilimpa prie dantų virš dantenų linijos ar dantų vagelėse.

3/  Apnašos, kurios nepašalinamos nuo dantų, sukaulėja ir virsta akmenimis. Dantų akmenys dirgina dantenas, sukelia gingivitą ir periodontitą.

4/  Apnašos pradeda kauptis ant dantų 20 minučių po valgio. Jei jos nepašalinamos, prasideda danties emalio nykimas.

5/  Apnašose esančios rūgštys pažeidžia dantų emalį, taip atsiranda ertmės dantyse. Neapdorota ertmė gali sukelti danties infekciją, vadinamą danties abscesu. Laiku nesustabdytas danties nykimas taip pat sunaikina danties vidų. Tuomet reikia dar intensyvesnio gydymo ar net danties pašalinimo.

Kainos

Mūsų klinikoje atliekamų procedūrų – dantų plombavimas ir kt. – kainos nurodytos bendrame klinikos kainoraštyje. Kviečiame susipažinti, kokios kainos dantų plombavimo paslaugoms taikomos šiuo metu.

Visais atvejais kviečiame konsultuotis su gydytojais odontologais, sudarysiančiais gydymo planą ir numatysiančiais tikslią dantų gydymo kainą.

Populiariausių paslaugų kainos:

Heliokompozicinė plomba (maža ertmė)
79 €
Viso vainiko atkūrimas su plomba
169 €

Visas kainas rasite mūsų kainoraštyje:

Finansavimo galimybės

Dantų plombavimo ir kitų procedurų kaina mūsų pacientams visuomet gali būti draugiška. Negalintiems sumokėti visos sumos, siūlome už gydymą atsiskaityti dalimis. Mūsų partneriai „Moki Lizingas“ padės įsigyti dantų laminačių paslaugą išsimokėtinai.

Kiti galimi finansavimo būdai:

/  Atsiskaitymas sveikatos draudimo lėšomis, kai pacientas yra sudaręs sutartį su draudimo bendrove.

/  Teritorinių ligonių kasų finansavimas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams.

Norint užkirsti kelią dantų ėduoniui ir išvengti dantų plombavimo

Būtina taisyklinga burnos higiena

reguliarus (kas 6 mėn.) apnašų valymas pas burnos higienistą;

dantų valymasis dantų šepetuku mažiausiai du kartus per dieną;

/   tarpdančių siūlo naudojimas kasdien.

VIN_Vilniaus implantologijos namai

Rentgeno nuotraukos gali būti daromos kasmet, taip bus aptiktas karieso plitimas.

/  Jeigu valgote lipnų, tąsų ir saldų maistą – geriausia jį valgyti pagrindinio valgio metu, o ne užkandžiaujant. Jei įmanoma, suvalgę tokių maisto produktų, praskalaukite burną vandeniu.

/  Apribokite užkandžiavimą, nes jis sukuria pastovią rūgštinę terpę burnoje. Venkite saldžių gėrimų, čiulpiamų ar ilgai nesukramtomų saldainių.

/  Dantų vagelių silantavimas gali užkirsti kelią susidaryti ir plisti dantų ėduoniui. Silantai – tai plona plastiko pavidalo danga uždedama ant danties kramtomojo paviršiaus. Tai apsaugo nuo apnašų kaupimosi danties vagelėse.

/   Prisiminkite, kad dantų apnašų kaupimąsi ir dantų akmenų susidarymą skatina žalingi įpročiai ir neracionali mityba.

/  Mažiausiai kartą per metus reikėtų apsilankyti pas gydytoją odontologą profilaktiniam patikrinimui. Jeigu nešiojate breketus ar kitas dantų tiesinimo sistemas, rekomenduojama profilaktinius patikrinimus atlikti dažniau.

Kuo skiriasi dantų plombavimas nuo estetinio dantų plombavimo?

01

Dantų plombavimas

Tai procedūra, leidžianti panaikinti ėduonies pažeistų danties audinių defektus (ertmes) ir apsauganti danties nervą nuo galimų gilesnių pažeidimų.

Tradicinio danties plombavimo metu atkuriama natūrali danties forma ir užtikrinama efektyvi jo kramtymo funkcija. Paprastai plombuojami tik nedidelius audinių pažeidimus turintys dantys, kitu atveju gali būti reikalingos kitos dantų atkūrimo ir gydymo procedūros.

02

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas yra toks dantų atkūrimo metodas, kurio metu atstatomi nudilę ar nuskilę, pakeitę spalvą bei ėduonies pažeisti dantys.

Estetinio plombavimo metu dantims suteikiama dailesnė forma, išlyginamas dantų lankas bei uždaromi per dideli tarpai tarp dantų. Procedūros metu naudojami labai aukštos kokybės šiuolaikiniai kompozitai, kurie leidžia itin tiksliai, funkcionaliai ir estetiškai atkurti individualią priekinių dantų anatomiją, atkartojant ne tik idealią gamtos sukurtą formą, bet ir skaidrumą.

Koks plombavimo tipas yra tinkamiausias Jums, atsakys gydytojas odontologas konsultacijos metu.

Dažniausi klausimai apie dantų plombavimą

Kiek laiko trunka vieno danties plombavimas?

Danties plombavimas yra labai individualus procesas, priklausantis nuo paciento dantų klinikinės būklės, plombos tipo ir kitų veiksnių. Vieno danties plombavimo procesas gali užtrukti nuo keliolikos minučių iki valandos. Tikslią procedūros trukmę gali nurodyti tik jus gydantis gydytojas odontologas.

 

Vieno vizito metu gali būti atliekami kelių dantų plombavimai.

 

Atkreipkite dėmesį, kad danties plombavimas atliekamas tik sugydžius dantį, jeigu jis buvo pažeistas ne tik karieso, bet ir gingivito, periodontito ir kitų ligų. Pirmojo vizito metu metu visuomet įvertinama paciento dantų būklė ir sudaromas gydymo planas, jeigu dantis pažeistas ne vien karieso.

Ar dantų plombavimas skausmingas?

Dantų plombavimas nėra skausminga procedūra. Jeigu pacientas jaučia diskomfortą, gali būti taikomas nuskausminamas vietine nejautra.

 

Po dantų plombavimo dantys kelias dienas ar savaites gali būti kiek jautresni nei įprastai. Rekomenduojama vengti labai karštų ar labai šaltų maisto produktų, gėrimų; patartina naudoti gydytojo odontologo rekomenduotas dantų jautrumą mažinančias dantų pastas.

 

Svarbu: jeigu praėjus kelioms savaitėms po dantų plombavimo vis dar juntamas diskomfortas, skausmas, ištinsta dantenos, būtina nedelsiant užsirašyti vizitui pas gydytoją odontologą.

Kada metas keisti danties plombą?

Kasmet vis labiau modernėjančios technologijos ir medžiagos lemia, kad plombos gali tarnauti vis ilgesnį laiką. Nepaisant to, plombinių medžiagų nusidėvėjimas yra maždaug tris-keturis kartus greitesnis nei natūralaus danties. Taip pat plombinės medžiagos labiau kaupia apnašą nei natūralus dantis.

 

Dėl šių priežasčių ilgainiui jos gali nusidėvėti, pradėti klibėti ar iškristi. Jeigu taip nutiko, metas apsilankyti pas gydytoją odontologą ir pakeisti dantų plombą.

Kada naudojama laikinoji plomba?

Laikinoji plomba nėra tokia patvari kaip nuolatinė heliokompozitinė ar stiklojonomerinė plomba. Ji gali būti naudojama tais atvejais, kai sudarytas ilgesnis gydymo planas, vykdomas endodontinis gydymas, dantys ruošiami protezavimui ir dėl kitų priežasčių.

 

Laikinoji plomba apsaugo gilesnius danties audinius nuo maisto, gėrimų poveikio. Laikiną plombą būtina pakeisti nuolatine arba reikia tęsti pradėtą gydymą, ši plomba negali būti palikta ilgiau nei numatė gydytojas odontologas. Nepraleiskite numatyto vizito pas gydytoją!

Profesionali odontologijos klinikos gydytojų komanda – Jūsų sveikų dantų pergalėms!