VIN Vilniaus Implantologijos Namai

Dantų kanalų gydymas

Dantų kanalų gydymas (endodontija) išsaugo dantis. Mūsų specialistai dirba tik su mikroskopu. Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu – patikimas būdas, kuris palengvina procesą bei užtikrina sėkmingą rezultatą.

Procedūras atlieka:

Kainos

Kiek kainuoja dantų kanalų gydymas mikroskopu? Endodontinių paslaugų kainas rasite kainoraštyje.

Populiariausių paslaugų kainos:

Kanalo plombavimas

59 €

Perforacijos uždarymas MTA, šaknies viršūnės uždarymas

109 €

Visas kainas rasite mūsų kainoraštyje:

Finansavimo galimybės

Dantų kanalų gydymo kaina: mūsų pacientams šios procedūros kaina visuomet gali būti draugiška. Negalintiems sumokėti visos sumos, siūlome už gydymą atsiskaityti dalimis. Mūsų partneriai Inbank Lizingas padės įsigyti dantų laminačių paslaugą išsimokėtinai.

Kiti galimi finansavimo būdai:

/  Atsiskaitymas sveikatos draudimo lėšomis, kai pacientas yra sudaręs sutartį su draudimo bendrove.

/  Teritorinių ligonių kasų finansavimas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams.

Dantų kanalų gydymas (endodontija) išsaugo dantis:

/  Endodontinio gydymo metu yra gydomas danties vidus.

Danties viduje, po emaliu ir kietu sluoksniu, vadinamu dentinu, yra minkštas audinys, vadinamas pulpa. Pulpa yra kraujagyslių, nervų ir jungiamojo audinio darinys, kuris danties vystymosi ir augimo metu sukuria danties kietąją struktūrą.

Pulpa tęsiasi nuo danties vainiko iki šaknų. Pulpa yra labai svarbi danties augimo ir vystymosi metu. Tačiau, kai dantis yra visiškai subrendęs, jis gali išgyventi be pulpos, nes dantis ir toliau yra maitinamas aplink jį esančiais audiniais.

Jeigu pulpa infekuojama, susidaro uždegimas ir reikia gydyti.

Endodontinio gydymo metu yra pašalinama infekuota pulpa, kruopščiai išvalomas ir suformuojamas šaknies kanalo vidus, tuomet įleidžiamas užpildas ir užsandarinama ertmė.

Vėliau reikia apsilankyti pas protezuojantį gydytoją odontologą, kuris pagamins ir uždės danties vainikėlį arba atliks danties restauraciją, kad būtų atkurta pilna dantų funkcija. Po šių procedūrų dantis bus lyg bet kuris kitas sveikas dantis.

Dantu kanalu gydymas_endodontija

Dantų kanalų gydymas (endodontinis gydymas) yra būtinas, kai:

/  Pulpa, minkštas audinys šaknies kanalo viduje, yra infekuojama ir susidaro uždegimas. Uždegimas ar infekcija gali turėti įvairias priežastis: gilus ėduonis, pasikartojančios dantų gydymo procedūros ar danties įtrūkimai/įskilimai. Be to, dantų uždegimą gali sukelti išorinis danties pažeidimas, net jei nesimato išorinių įtrūkimų ar įskilimų. Jei susidaręs pupos uždegimas ir nėra gydoma – gali susidaryti abscesas ir gali tekti šalinti dantį.

Jaučiamas skausmas, besitęsiantis jautrumas šilumai ar šalčiui, jautrumas liečiant ar kramtant, pastebimas danties spalvos pasikeitimas ir limfmazgių patinimas, šlapiavimas ir audinių bei danties padidintas jautrumas.

Nėra simptomų, tačiau odontologo apžiūros metu nustatomos ligos. Būtinos reguliarios odontologo apžiūros, jeigu norima pastebėti ligą laiku.

Neskausminga dantų kanalų gydymo procedūra

Endodontinės procedūros yra skirtos panaikinti skausmui, kurį sukelia pulpos uždegimas ar infekcija. Dėl šiuolaikinių technologijų ir nuskausminamųjų pacientai procedūros metu dažniausiai nieko nejaučia.

Pirmąsias kelias dienas po gydymo dantis gali būti jautrus, ypač jei prieš pradedant procedūrą danties pulpa buvo infekuota ir skausminga. Nemalonius pojūčius galima sumažinti nereceptiniais vaistais nuo skausmo.

Mūsų specialistai dirba tik su mikroskopu

Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu yra patikimas būdas ir labai palengvina procesą bei užtikrina jo sėkmingą rezultatą:

/  Padeda gydytojui nustatyti diagnozę ir pateikti veiksmingą gydymo planą.

/  Naudojamas koaksialinis apšvietimas – šviesa apšviečia tiksliai ir koncentruotai. Tokiu būdu galima pamatyti visas smulkiausias šaknies kanalo detales.

/  Naudojant 25 kartų mikroskopinį priartinimą, gydymas tampa tikslus, o tai padidina gydymo efektyvumą ir rezultatai išlieka ilgą laiką.

/  Kai šaknies kanalų gydymas atliekamas mikroskopu, dantų lūžių arba danties trūkio rizika sumažinama iki minimumo.

/  Gydant mikroskopu, sveikos danties struktūros beveik nepaliečiamos ir išsaugomos maksimaliai.

/  Senus šaknies kanalų užpildus, kurie daugiau nebetinkami, galima labai sėkmingai pašalinti ir visiškai užpildyti naujai su dar didesniu tikslumu.

/  Galima išvalyti ir užpildyti šaknies kanalus turinčius neįprastą formą ir šaknies kanalus, kurie nematomi plika akimi.

/  Galima pašalinti chirurginius instrumentus, kurie liko šaknies kanale nuo ankstesnių gydymų.

Dantu kanalu gydymas mikroskopu_endodontija

Kaip atliekamas dantų kanalų gydymas?

Endodontinis gydymas dažnai gali būti atliekamas per vieną ar du apsilankymus ir apima šiuos etapus:

01

Endodontas patikrina dantį ir pasidaro rentgeno nuotrauką, tuomet įleidžia vietinį anestetiką. Po to, kai dantis yra nuskausmintas, uždedama nedidelė apsauginė guma, kuri dantį izoliuoja nuo seilių ir kitų apnašų gydymo metu

02

Endodontas atidaro danties vainiko angą, išvalo pulpą ir paruošia kanalą užlipdo įleidimui.

03

Po to, kai kanalas yra išvalytas ir suformuotas, endodontas užpildo šaknies kanalus medžiaga, paprastai gumos tipo medžiaga, vadinama gutaperča. Ši medžiaga yra sutvirtinama cementu, kad užtikrintų visišką šaknies kanalų sandarumą. Daugeliu atvejų atvira ertmė yra uždengiama laikinu užpildu. Laikiną užpildą pašalina protezuojantis gydytojas prieš uždėdamas vainikėlį.

04

Po paskutinio vizito pas endodontą, grįžtama pas protezuojantį gydytoją, kuris ant danties uždeda vainikėlį arba atlieka danties restauraciją, po kurios dantys atgauna savo pirminę funkciją.

Rekomendacijos po dantų kanalų gydymo

Kruopščiai laikykitės endodonto instrukcijų. Kai dantų kanalų gydymas baigtas, gali būti juntamas nežymus danties diskomfortas – tai normalu. Tačiau, jei jaučiamas stiprus skausmas, maudimas ar sunkumas, kuris trunka ilgiau nei kelias dienas, rekomenduojama paskambinti savo gydytojui.

Tinkamai prižiūrimi dauguma endodontiškai gydytų dantų bus tokie patys atsparūs ir ilgaamžiai kaip ir sveiki dantys. Svarbu žinoti:

/  Po endodontinio gydymo reiktų vengti kramtyti ar kąsti su tuo dantimi, kuris buvo gydytas, iki tol, kol protezuojantis gydytojas odontologas atstatys danties funkciją. Neatstatytas dantis yra labai pažeidžiamas ir gali nulūžti ar įtrūkti.

Priežiūra danties įprasta – valytis bent du kartus per dieną su dantų šepetėliu, tarpdančių siūlu bei lankytis pas gydytoją reguliarioms apžiūroms.

Kai kuriais atvejais po endodontinio gydymo dantys gali vėl tapti skausmingi arba po kelių mėnesių ar metų gali atsinaujinti infekcija, nepaisant to, kad gydymas buvo sėkmingas. Tokiu atveju, pakartojant endodontinio gydymo procedūrą dažniausiai galima išsaugoti dantį.

Pakartotinis dantų kanalų gydymas

1/  Nauja trauma, gilus skilimas arba įtrūkęs ar sulaužytas užpildas gali sukelti naują infekciją dantų kanale. Kai kuriais atvejais endodontas gali atrasti papildomų labai siaurų ar užsilenkusių kanalų, kurių buvo negalima pamatyti ir išgydyti pradinės procedūros metu

2/  Gydomi visi dantys, tačiau kartais dantų negalima išgelbėti, nes šaknies kanalai nepasiekiami, šaknys smarkiai suirusios, dantims nėra tinkamos kaulinės atramos arba danties negalima restauruoti. Tačiau endodontijos srities pažanga leidžia išsaugoti dantis, kurių nebūtų buvę galima išsaugoti dar prieš keliolika metų.

3/  Pakartotiniam dantų kanalų gydymui naudojamas mikroskopas, kuris padeda aptikti ir gydyti visus šaknies kanalus.

Mūsų klinika teikia paslaugas gyvenantiems užsienyje: iš anksto suplanavus vizitus, galime pagražinti Jūsų šypseną per dvi-tris dienas. Užsiregistruokite VIDEO konsultacijoms:

Profesionali odontologijos klinikos gydytojų komanda – Jūsų sveikų dantų pergalėms!