Gyd. Odontologė Odetta Tunyla.
Atvirą ir nuoširdžią šypseną dažnu atveju vis dar stabdo prasta, diskomfortą kelianti dantų būklė. Daugelis šią problemą linkę slėpti burną uždengdami delnu arba dar blogiau – jos nė nepraveriant. Vis dėlto, toks situacijos yra akivaizdūs signalai, išduodantys, jog pats metas šią problemą spręsti iš esmės. Apie tai, kodėl estetinis plombavimas gali tapti tikru išsigelbėjimu tiek atkuriant dantų anatomines struktūras, tiek kuriant naują, tobulesnę šypseną, pasakoja „Vilniaus implantologijos namų“ odontologė Odetta Tunyla.
Jaučiantiems nepasitenkinimą dėl šypsenos
Pasak O. Tunylos, estetinis plombavimas yra viena dažniausiai naudojamų minimaliai invazyvių estetinės odontologijos procedūrų. Tai – visame pasaulyje itin populiarus ir mėgstamas metodas, padėjęs susigrąžinti šypseną ne vienai garsenybei. Tarp jų rikiuojasi Tomas Kruzas, Nikolas Keidžas, Džordžas Klunis, Viktorija Beckham ir kiti, kurie ne visuomet galėjo drąsiai ir plačiai šypsotis.
„Jei glaustai, tai estetinis plombavimas yra toks gydymo metodas, kurio metu atstatomi trūkstami ar pažeisti dantų audiniai. Pavyzdžiui, pacientas fiziškai nejaučia diskomforto, bet kompleksuoja dėl ryškiai matomo tarpo tarp priekinių dantų. Tokiu atveju estetinis plombavimas geriausia išeitis. Tačiau priežasčių, kai taikome šį metodą, yra daugybė ir ne visos susijusios tik su estetiniu nepasitenkinimu“, – pasakoja odontologė.
Estetinis plombavimas rekomenduojamas tiems, kurių dantys yra praradę natūralią išvaizdą, pavyzdžiui, pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai sudygę, dėl patirtų traumų ar netikėtų situacijų nusikilę ir pan. Metodas taikomas ir tuomet, kai dantys pažeisti karieso, ant jų pasirodžius dėmėms, taip pat kai norima pakeisti senas ar patamsėjusias plombas. Dažnai estetinis plombavimas tampa puikia išeitimi kai norima pakeisti dantų formą arba ilgį bei tokiose situacijose kai norima apsaugoti krūminius dantis nuo sąkandžio sužemėjimo.
Greita ir neskausminga
O. Tunylos teigimu, kaip ir prieš kiekvieną procedūrą, pacientai kviečiami į konsultaciją, kurios metu drauge su odontologu parenkamas geriausias sprendimas. Pasitaiko situacijų, kuomet estetinis plombavimas nerekomenduojamas. „Pavyzdžiui, esant išreikštai sąkandžio patologijai – tokiu atveju rekomenduojamas ortodontinis dantų gydymas, dažniausiai tiesinimas kapomis arba breketais, ir tik tada atliekamas estetinis plombavimas“, – atkreipia dėmesį O. Tunyla.
Procedūra, pasak „Vilniaus implantologijos namų“ odontologės, nėra skausminga, o trukmė priklauso nuo situacijos sudėtingumo bei atkuriamų dantų skaičiaus. Bijančius ar vis dar nesiryžtančius, gydytoja ramina, jog odontologija žengia į priekį, todėl pacientai procedūrų metu patiria minimalų diskomfortą, be to, naudojamos laiko patikrintos, naujausios medžiagas, kurios padeda pasiekti maksimaliai gerą ir kokybišką rezultatą.
„Paprastai vieno danties atkūrimas užtrunka 1–2 valandas. Klinikoje vienos procedūros metu galime atkurti iki 4–6 dantų. Todėl tai gana greitas būdas pasiekti puikių, poreikį atitinkančių rezultatų.
Beje, prieš estetinį plombavimą rekomenduojame atlikti burnos higieną, esant poreikiui, ir dantų balinimą. Svarbu balinimo metu iš karto pasiekti norimą dantų spalvą, nes ateityje plombos spalvos pakeisti neįmanoma“, – sako specialistė.
Estetinis plombavimas nuo priežiūros neatleidžia
Estetinis plombavimas stipriai pagerina ne tik bendrą šypsenos vaizdą, suteikia daugiau funkcionalumo dantims, bet ir prisideda prie psichologinės žmogaus būsenos gerėjimo, suteikdamas daugiau pasitikėjimo savimi. Vis dėlto, odontologė atkreipia dėmesį, jog procedūros atlikimas – dar nėra lemiamas veiksnys, norint ilgaamžio džiaugsmo.
„Jei manote, kad atlikus estetinį plombavimą, turėsite kerinčią šypseną, neklystate, tačiau, jei galvojate, kad ja nebereikės rūpintis, skubu priminti – plombuoti dantys reikalauja priežiūros. Jie gali kaupti apnašas, todėl, siekiant išlaikyti estetinį grožį, būtina vadovautis odontologo pateiktomis rekomendacijomis“.
Odontologė primena, jog kaip ir prieš estetinį plombavimą, taip ir po jo dantys turi būti valomi dantų šepetėliu, pasta, tarpdančiai – tarpdančių siūlu, irigatoriumi ar tarpdančių šepetėliais, tačiau po plombavimo nerekomenduojama naudoti didelio abrazyvumo dantų pastų ar skalavimo skysčių pagamintų alkoholio pagrindu. Taip pat po 6–12mėn pacientams rekomenduojama apsilankyti burnos higienai bei restauracijų poliravimui.